Tomáš Zápeca, hudební a kulturní servis, Fantasia, houslová show

Nabídka

HOUSLOVÝ RECITÁL

provedení skladeb jak klasických tak novodobých skladatelů a mistrů v podobě celovečerního houslového koncertu s vokálními vstupy operní pěvkyně Kateřiny Zápecové za doprovodu Valerije Pištákové

 

Tomáš Zápeca

Narodil se před 44 lety v Jeseníku a jako talentované dítě se již od 5 let věnoval nejen zpěvu, ale i hře na housle a udivoval na svůj věk překvapivě zručnou technikou levé ruky na soutěžích doma i v zahraničí. Později vystudoval ostravskou a kroměřížskou konzervatoř na housle pod vedením profesorů Václava Krůčka a Jaroslava Švajdy. Již na studiích se věnoval vedle hudby klasické i hudbě cimbálové.

K té měl vždy blízký vztah díky svým hudebně založeným rodičům z Jižní i Severní Moravy. Po studiích nastoupil povinnou vojenskou službu v Armádním Uměleckém Souboru v Praze a po jejím ukončení se nadále věnoval dráze profesionálního hudebníka. Od roku 1991 působil převážně v zahraničním angažmá.

Přesto že se mu dostalo klasického hudebního vzdělání a první angažmá proběhla v klasických orchestrech, (Státní Divadlo Opava a švýcarský orchestr Serenata Solothurn, kde působil již ve svých 22 letech jako koncertní mistr), po zjištěni že pouze klasická hudba jej nedokáže uspokojit opustil dráhu orchestrálního hráče a začal se věnovat více hudbě rytmické a elektronické.

Tato sutečnost jej přivedla k založení tria Amadeus, kde spolu s Jiřím Wajdou a Milanem Domesem předváděl nejen fúzi klasických skladeb do moderní rytmické podoby, ale osvojil si i hru stylu hudby rockové, populární, elektronické a taneční. S tímto seskupením působil po evropských zemích po dobu 5 let. Další angažmá jej přivedlo do Španělska a na Kanárské Ostrovy, kde jej očarovaly rytmy latinskoamerické hudby a flamenca. Poslední období jeho působení v zahraničí jej svedlo dohromady s tanečníky a hudebníky světoznámé skupiny River Dance. Divoký rytmus spolu s mystickými keltskými melodiemi ho zásadně ovlivnil v jeho hudebním rozvoji.

Za dobu své hudební kariéry se setkal s mnoha hudebnímy styly jako jsou Rock, Pop, Jazz, Reggae, Country ale i House, španělské Flamenco, nebo hudba Keltská. Všechny zkušenosti nyní uplatňuje ve svých hudebních produkcích.

Rád hraje na housle, elektrickou kytaru, klavír a klávesové nástroje, baskytaru, percussions a zpívá.

K doplnění informací hovoří Tomáš Zápeca plynně 5 jazyky a k jeho odpočinkovým aktivitám patří hlavně sporty a cestování. Postupem času přijal i profesi pedagogickou a předává získané zkušenosti novým generacím hudebníků na uměleckých školách v Javorníku a Vidnavě..

Audio - video:
Ave Maria - Bach and Gounod
Přehrávač se nahrává
videoAve Maria - Bach and Gounodhraje
videoCsardas - Vitorio Monti
videoGräfin Duquesa Mariza - Emmerich Kalman
videoHungarian dance no 5 - Johannes Brahms
videoLove Story - Francis Lai
audioSměs romantických valčíků

Přehled nabídek Přehled nabídek